Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

1st grade applicants

The process of accepting students into our school consists of the following steps:

1. Meeting with Interested Parents - 8th Jan. (Tuesday) or 10th Jan. 2013 (Thursday) at 17.00
It is not necessary to bring your child to this meeting. If you were not able to come to this meeting, there will be another date set after an inscription.


2. Coming to the inscription to sign the form – 8th Feb. 2013 (Friday) from 15.00 to 18.00. and 9th Feb. 2013 (Saturday) from 9.00 to 12.00.

3. All the children that were signed in will be invited to take the school aptitude test, which takes place on 22nd to 24th April 2013 (Tuesday and Wednesday). Each child will receive an invitation specifying the date and time he/she should come.

4. We base our decision of accepting a child into our school based on the results of the aptitude test. Parents are notified of our decision by the end of May.

We have enclosed an article about the school aptitude test here .

If you have any other questions, please contact the director of the schoolRado Jančula.

Applicants to Grades 2 – 9 or Mid-Year Applicants

If there is a free place in the grade your child is applying for, the application process is as follows:

1. A parent meeting to inform about their child’s options and opportunities within school and to discuss parent expectations.

2. A meeting with the child, comparing his or her knowledge to the general knowledge of his or her possible future classmates.

3. A trial period at school, usually lasting for 5 days.

After taking these steps, the school will make a decision whether or not to accept the child.

If there is not a free place in the grade, we keep in contact and notifly you know when an opening becomes available.

If you are interested in having your child at our school, please contact the deputy representative

for I. stupeň (1st – 4th grades) Andrea Cinegová,

for II. stupeň (5th – 9th grades) Kristína Uhlíková,

or the director Rado Jančula.

Vzhľadom na súčasnú neštandartnú situáiu v súvisloti so šírením koronavírusu a vzhľadom na doteraz nepotvrdený termín otvorenia škôl, nevieme ešte potvrdiť termín zápisu a skríningu pripravenostti na školu pre CZŠ Narnia.

 

 

Zápis sa bude konať v priestore na galérii v škole. Nakoľko zo skúsenosti predpokladáme veľký počet záujemcov, odporúčame vám registrovať si konkrétny termín v rezervačnom systéme. Rezervácia nie je povinná, ale ak si termín nerezervujete, môže sa stať, že budete čakať niekoľko hodín. Odkaz na rezervačný systém nájdete na webstránke s upresňujúcimi informáciami k zápisu

http://www.narnia.sk/sk/40-o-skole/zaujemci-o-prijatie-dietata/629-upresnenie-informacie-k-zapisu-do-prveho-rocnika-2016-17

Dobrá správa pre školu a žiakov:

 

Intelekt nie je prekážkou hravosti a naopak, obrazotvornosť nevylučuje rozum.

V hravosti detí sa prirodzene spájajú - integrujú práve tieto dve stránky, ktoré by mali byť prítomné v každom z nás: Prekračovanie všednodennej schémy

1. cestou radostného objavovania nových vecí, nad ktorými neprestávame žasnúť a zároveň

2. zodpovednosťou za to, čo práve robím. Dôrazom, ktorý je existencionálne úprimný a preto vážny, lebo od neho sa odvinie moja budúcnosť, smerujúca až do večnosti.

Je to vzrušujúce hľadanie, ktoré má rozmery: prítomno-budúce a zároveň hravo-vážne.

 

Tieto stránky spájajú nás - učiteľov, deti i rodičov - do jednej prirodzenej komunity, ktorú nerozdeľuje ani vek, ani skúsenosť, len miera našej úprimnosti na ceste za týmto životným dobrodružstvom. Škola s takýmto duchom môže byť vhodným podnetom pre deti, aby ich cesta k zrelosti mala správny smer a pre nás dospelých pripomenutím, že najlepší spôsob ako niesť zodpovednosť za deti, je robiť svoje malé či veľké osobné rozhodnutia viditeľne pred Bohom i očami detí. C. S. Lewis bol takýmto žiakom v Božej škole a zároveň partnerom a prirodzenou autoritou pre nás - spoluhľadačov cesty k Cieľu. Používa pritom prirovnanie: “Keď sa stratíme v lese, smerovník je skvelá vec. Ten, kto ho zbadá prvý, vykríkne: `Pozrite sa!` Všetci sa okolo neho zhromaždia a prizerajú sa. Ale keď sme cestu našli a míňame uka­zovatele trasy v pravidelných odstupoch, nezastavujeme sa už, lebo nám dodávajú odvahu pokračovať...”

 

Veríme, že aj naša škola môže byť takýmto príspevkom. Pomocou k tomu, aby sa radostná a šťastná zložka detstva podobne ako u C. S. Lewisa mohla neskôr v dospelosti navrátiť v podobe nášho zrelého, vedomého a slobodného rozhodnutia ísť cestou, na ktorú sme boli pôvodne vyslaní, a ktorá vedie do krajiny Pravdy, do Narnie.

 

 

 
FaLang translation system by Faboba