Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

malaJedného krásneho dňa sme sa vybrali na týždeň „vzdelávať hrou“ do Banskej Štiavnice. Po príchode sme vstúpili do Hostela sv. Juraja, alias Skautského domu, kde sa nám predstavili lektori "Živej učebnice". Medzi nimi bol Rasťo, ktorého som nazval Fúzač, potom Peťo a Roňa, alias Hipisáci a nakoniec Karol - pán usmievavý.

Ako privítanie nám prečítali kúsok z knihy o kúzelnom meste Banská Štiavnica. Ďalší deň sme sa rozdelili do troch skupín – Permoníci, Alchymisti a Bylinkárky. Ja som bol Permoník.
Počas troch dní sme sa hrali rôzne hry, skúmali aj učili sa. Naučil som sa napríklad, že permoník je banský škriatok, ale aj to, že voda zachytí každý otras a zvuk a vlnením ho zobrazí. Taktiež sme vyrábali amulety a išli sme do bane Všechsvätých do Hodruše. V ďalší deň k nám prišiel Marek – odborník na drevo, s ktorým sme si vyrezávali permoníkov z dreva. Posledný deň sme hrali finálnu hru po celom meste. Najprv sme išli do Terry Permonie, kde sme splnili prvú úlohu a dostali sme mapu a pokyny ako postupovať ďalej. Na jednom papieri boli indície. Každá z nich označovala miesto, kam sme sa mali dostať. Neskôr sme šli do knižnice, v ktorej sme mali nájsť papier s rozprávkou. Za papier chceli zlatú mincu, tak sme vyrobili mincu a dostali konečne papier, ktorý nás doviedol až na Vodárenskú nádrž. Tam sme splnili finálnu úlohu, za ktorú sme dostali lektvar. Ten sme mali vyliať do jazera a ísť na Glanzenberg, kde bola hostina.
Bolo nám fajn. Hneď by som sa vrátil.
Jakub Spurný 7.B

 

Tento obsah bol uzamknutý. Nie je možné pridávať ďalšie komentáre.

FaLang translation system by Faboba