Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Štvrtáci žijú veľkou ročníkovou projektovou témou Rozmanitosť –  Kam zmizli susedia?

S rozmanitosťou sa stretávame v našich životoch každý deň. Ako prijať rozdielnosť v národnostiach, náboženstve, obliekaní, gastronómii či ďalších súčastiach života?

Štvrtáci žijú veľkou ročníkovou projektovou témou Rozmanitosť –  Kam zmizli susedia?. S rozmanitosťou sa stretávame v našich životoch každý deň. Ako prijať rozdielnosť v národnostiach, náboženstve, obliekaní, gastronómii či ďalších súčastiach života?

O menšinách žijúcich na Slovensku nám prišiel porozprávať aj Vlado Dolinay (bývalý učiteľ na gymnáziu C.S.Lewisa). Vlado nám priblížil aj život Slovákov žijúcich v iných štátoch, ktorých predkovia sa ocitli mimo Slovenska po rozpade Rakúsko-Uhorska a formovaní nových štátov a ich hraníc. Priblížil nám životný príbeh Slováka Michala Bosáka, ktorý odišiel do sveta s jedným dolárom, pričom aj ten mu ukradli a nakoniec sa stal v USA uznávaným bankárom. Jeho podpis je dokonca na americkej 10 – dolárovej bankovke z roku 1907. V ďalšej časti besedy sme sa venovali insitnému umeniu a každá trieda si namaľovala insitný obraz.

 

{jcomments off}

 

FaLang translation system by Faboba