Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

1994 - V septembri začala svoju činnosť Cirkevná základná škola v budove bývalej MŠ na Prokofievovej 4. Riaditeľ: Ján Novák. Zriaďovateľ: Zbor Cirkvi bratskej v Bratislave – Petržalke.

1997 - Zmena na poste riaditeľa. Lýdia Kosperová poverená vedením školy.

1999 - Z iniciatívy rodičov, zriaďovateľa a bratislavského zboru Cirkvi bratskej škola sa
pretransformovala po obsahovej aj personálnej stránke. Riaditeľ: Pavel Kailing. Zriaďovateľom sa stala Cirkev bratská v SR. Nová misia školy vyvolala záujem viacerých pedagógov podieľať sa na jej realizácii v novo sa tvoriacom tíme.

2001 - Školský rok 2001/2002 sme začínali v prístavbe Základnej školy na Beňadickej 38 A, nakoľko pôvodnú budovu na Prokofjevovej ulici sme boli nútení uvoľniť.

2003 - Od septembra škola nesie nový názov Cirkevná základná škola - Narnia. Súčasťou žiadosti na MŠSR bol aj list, ktorý vysvetľuje naše motívy pre voľbu mena Narnia. Tento text je k nahliadnutiu ako príloha histórie školy.

2004 - Nový školský rok sme po ďalšom sťahovaní rozbiehali v hlavnej budove bývalej ZŠ Beňadická, ktorá sa uvoľnila po redukcii počtu škôl v Petržalke. Miestne zastupiteľstvo nám ponúklo uvoľnenú budovu. V zdôvodnení bolo aj konštatovanie, že kvalitu našej školy vnímajú ako prínos pre miestnu časť Petržalka.

- Z iniciatívy rodičov Narnie a bratislavského zboru Cirkvi bratskej vzniká v septembri Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa ako partnerská škola Narnie pod rovnakým zriaďovateľom -Cirkvou bratskou v SR. Prvý riaditeľ: Miroslav Kocúr. Obe školy úzko spolupracujú v rámci Združenia škôl, ktorého manažérom sa stal Daniel Bútora.

2005 - Riaditeľom školy sa stáva Daniel Bútora

2006 - Nový riaditeľ školy: Radovan Jančula.

2013 - Nový riaditeľ školy: Roman Baranovič

2022 - Nová riaditeľka školy: Soňa Poprocká

 

List z 18. marca 2003 zdôvodňujúci voľbu názvu: Cirkevná základná škola Narnia 

pdfList_CSLewis.pdf

{jcomments off}

 

FaLang translation system by Faboba