Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

 Hovoríme o tom vážne, smejeme sa, hráme rôzne hry. Pozvali sme si aj hostí, ktorí nám majú čo povedať. Dva manželské páry, jeden mladší, druhý skúsenejší. Tiež mladých zaľúbencov, i tých, čo na lásku stále čakajú. Bolo čarovné ich počúvať. Veď čítajte : )

 

Debata bola pomerne zaujímavá, fakt dobrá skúsenosť.

Bolo super počuť názory a postrehy manželov, aj slobodných. Mohli by sme si ešte také niečo zopakovať. Bolo naozaj veľmi zaujímavé rozprávať sa o tom, ako reagujú a správajú sa muži a ženy v rôznych situáciách.

V debate odznelo veľa zaujímavého, prekvapujúceho, no najviac som si odniesol len to jedno slovo. Tolerancia. Myslím, že ak sa tým budem riadiť, pomôže to nielen mne, ale aj všetkým naokolo.

Zaujalo ma, ako sa spoznali Filip a Paula, tiež ako spolu vychádzajú Borčinovi rodičia po 20 rokoch.

Páčilo sa mi hlavne to, že boli Machajdíkovci takí úprimní, že rozprávali prirodzene a jednoducho, že to bolo aj vtipné, aj seriózne, a to bolo fajn.

Oslovili ma Borčinovi rodičia. Sú to skvelí ľudia a Maťo má veľké šťastie, že má rodičov, ktorí nie sú rozvedení. A nielen to, majú aj krásny vzťah a idú svojím deťom dobrým príkladom. Filip a Paula ? Veľa dievčat a chlapcov v ich veku berú vzťah ľahkovážne. Chlapci striedajú baby ako ponožky a dievčatá sa zase zahrávajú s ich citmi. Takže bolo super vidieť, aký majú oni pekný vzťah. Celé sa mi to veľmi páčilo, odreagovala som sa a cítila som sa príjemne.

Bolo to celkom fajn. Učitelia Machajdík a Uhlík boli super. P.uč. Machajdík a jeho žena hovorili aj dosť intímne veci. Ale bolo to vtipné.

Páčilo sa mi, že ste pozvali mladý pár a aj pár, ktorý má už za sebou veľa spoločných rokov. Zaujalo ma, keď pán Borčin hovoril o tom, ako im v ich vzťahu pomohla choroba jeho manželky. Bolo to veľmi pekné a aj smutné.

Skvelá atmosféra, Filip úplne zlato odpovedal na všetky otázky, Jakubove koláče, ako sa problémami u Borčinovcov vzťah upevnil, ako skvelo si Paula s Filipom rozumejú.

Páčili sa mi Machajdíkovci, aj Jakub Uhlík, bolo dobré vidieť postoje rôznych ľudí.

Celkovo sa mi tá debata páčila. Príjemne strávených 90 minút. Páčilo sa mi, že bola pozvaná aj mladá dvojica, a aj starší Borčinovi rodičia. Fajn bolo rozprávanie o tom, ako ich vzťah vlastne začal, ako sa zoznámili, čo ich na tom druhom zaujalo.

Bolo to super. Veľa sme sa dozvedeli o vzťahoch v rannom aj neskorom štádiu partnerstva. Príjemná atmosféra a príjemní moderátori.

Bolo zaujímavé vidieť nášho učiteľa v roli manžela a bolo príjemné baviť sa o zaujímavých veciach s ním, s jeho manželkou, ale aj s dejepisárom zo C. S. Lewisa. Páčilo sa mi, že gymnazisti Andrej a Katka sa tiež zapájali do debaty. Páčilo sa mi, že manželia Machajdíkovci sa zverili s osobnými vecami a povedali nám, že čakajú bábätko. J

Ja si myslím, že je veľmi zaujímavé vnímať odlišné strany muža a ženy. Bolo ideálne mať takú debatu na Valentína. Veľa vecí som už vedel, ale ešte som sa učil. Bol to dobrý čas!

Čo ma zaujalo? To ako zomrel sv. Valentín.

Mne sa páčili vtipné, ale aj romantické historky, ktoré zazneli. Ako veci vnímajú manželia a ako mladý pár z BilGymu. Veľmi ma zaujalo, že mali podobné, ale i rozdielne názory.

Bol som prekvapený, ako dobre spolu vychádzajú Borčinovi rodičia. Veľmi dobré. Čakal som, že sa budú hádať.  Ja takých rodičov nemám. Celkovo ma tá debata bavila, bolo to zaujímavé a inšpirujúce.

Zaujalo ma, aké veľké rozdiely sú medzi ženami a mužmi.

Veľmi sa mi páčilo, keď hovorila manželka p.uč. Machajdíka, lebo som mal pocit, že mali úplne rozdielne pohľady na to, ako sa zoznámili.

Bolo zaujímavé dozvedieť sa ich „love story“, ako sa spoznali a tak.

Dobré bolo, že sme videli Machajdíkovu ženu.

Mne sa to veľmi páčilo. Chcel by som to zažiť každý piatok. Rád som sa dozvedel o človeku, ktorého stretávam každý deň niečo viac a viac „súkromné“. Hostia boli veľmi milí a priateľskí.

Bolo to fakt super, zobrala som si z toho, že úprimnosť je skoro nadovšetko dôležitá vo vzťahu s chalanom. Povzbudilo ma, keď niekto z chalanov napísal, že im nejde len o to, ako baba vyzerá.

Bolo to fajn, mali by sme mať viackrát hostí a rozprávať s nimi.

Páči sa mi ich vzťah medzi sebou, pripadali mi ako pár z rozprávky, majú krásny a tolerantný vzťah, prekvapili ma ich niektoré názory.

Mne sa minulý piatok veľmi páčil, mala som z toho milý pocit. Je dosť nezvyčajné rozprávať sa práve na občianskej o téme muži a ženy. V škole sa stále učíme čítať, písať, alebo počítať, obsah trojuholníka, ale nikdy nás nenapadne rozprávať sa o tom, akí sme. Čo máme spoločné a čo rozdielne. A keď sme mali takých výborných hostí, jasné, že to bolo super!

Pokračovanie nabudúce : )

 

Viera Hojnošová, učiteľka On

 

A ešte FOTOGRAFIE

https://plus.google.com/photos/117807670843696676275/albums/5983919070986571665?authkey=CISux83Lk9ar2QE

FaLang translation system by Faboba