Ďakujeme Vám za podporu, ktorú nám vo veľkom počte vyjadrujete. Uvedomujeme si, že sú rodičia, ktorí  so štrajkom nesúhlasia, ale po získaní spätnej väzby od rodičov vidíme, že naše kroky vo veľkej väčšine podporujete a rozumiete im tak, že v dlhodobom horizonte majú šancu viesť k zlepšeniu situácie aj na našej škole a pre naše deti. Veríme, že aj v prípade, keď so štrajkom nesúhlasíte, nenaštrbí to vzťah dôvery medzi komunitou rodičov a školou, ktorý považujeme za zásadný pre dobrú spoluprácu do budúcnosti.

Najlepšie asi postoj učiteľov vyjadruje to, čo ako správu pre rodičov naformulovali dve naše kolegyne:

„Milí rodičia, radi by sme Vám oznámili, že chceme podporiť celkové dianie v spoločnosti, a preto vo štvrtok a v piatok nebudeme v škole. Vnímame, že Vám tým skomplikujeme fungovanie, no prosíme Vás o porozumenie. Vyjadrujeme tým náš osobný postoj spolu so štrajkujúcimi učiteľmi na Slovensku, a zároveň aj našu túžbu po celkovej zmene v systéme. Veríme, že spolu s Vašou podporou to môže byť možno malý krôčik, ale predsa posun k lepšej budúcnosti našich deti. Ďakujeme za dôveru.“

Vzhľadom na krátkosť času by sme Vás chceli požiadať, aby ste v prípade, že chcete využiť náhradný program vo štvrtok,  zaregistrovali dieťa do zdieľanej tabuľky

Pre deti zapísané do tabuľky do 22:00 dnešného dňa bude obed na štvrtok automaticky objednaný. Všetky nezapísané deti budú mať obed na štvrtok odhlásený.
Obed na piatok budú mať odhlásený všetci žiaci. Krúžky popoludní budú vo štvrtok fungovať normálne. V prípade potreby je kontaktnou osobou pre rodičov pani Elena Markušová (elena.markusova@narniaba.sk)

Nakoľko budeme mať k dispozícii len veľmi obmedzený počet kolegov a kolegýň, pomôže nám, ak v prípade, že na to máte možnosti, necháte dieťa doma.

Vo štvrtok aj v piatok pripravujú štrajkujúci učitelia aj akcie, do ktorých sa budete môcť zapojiť, budú Vás o nich informovať samotní učitelia po dohodnutí podrobností.

Ďalšie zapojenie sa školy do štrajku v nasledujúcich týždňoch nie je plánované.

FaLang translation system by Faboba