Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

GrowJob Institute

Poskytujeme služby manažerského vzdělávání a konzultujeme vrcholové manažery s cílem zvýšit konkurenceschopnost jejich společností. Jádro naší práce spočívá v individuální konzultacích, na které navazují konkrétní realizace a hromadné workshopy se zaměstnanci.

viac na http://www.growjob.com 

Porta libri

Z hľadiska vydávania kníh a aj z hľadiska distribúcie kníh našich partnerov nechceme a nemôžeme robiť všetko. Rozhodli sme sa preto pre niekoľko strategických knižných edícií, ktoré považujeme za dôležité:

  • Knihy o rodinných vzťahoch – knihy o manželstve a partnerstve, problematika výchovy detí, psychológia vzťahov v rodine. Kľúčoví autori: Gary Chapman, Kevin Leman, James Dobson, Harley Willard, Ross Campbell, Foster Cline a Jim Fay, Henry Cloud a ďalší.
  • Edícia kníh C.S.Lewisa – nová séria vydaní diel tohto velikána svetovej literatúry a filozofie 20. storočia je našou skutočnou pýchou. V novom dizajne od mladého výtvarníka Karola Prudila prinášame postupne všetky jeho kľúčové diela. V našej ponuke sú k dispozícii samozrejme aj české preklady z vydavateľstva Návrat domů.
  • Osobný a duchovný rozvoj – našou “srdcovou záležitosťou” sú knihy, ktoré pomáhajú ľuďom v duchovnej formácii a prehlbovaní učeníckeho postoja v kresťanskom živote. Naši kľúčoví autori v tejto edícii: Oswald Chambers, Rick Warren, Dallas Willard, James Bryan Smith, Brennan Manning.
  • Knihy o líderstve a profesionálnom rozvoji – veríme, že “bežná” práca a zamestnanie je súčasťou kresťanskej služby a že misijná alebo cirkevná služba má byť prácou, ktorá je prínosom pre celú spoločnosť. Prinášame diela autorov, ktorí prispievajú v celostnému rozvoju ľudí aj inštitúcií, ktoré riadia. Kľúčoví autori: Patrick Lencioni, Ken Blanchard, Bill Hybels, Henry Cloud a ďalší.
  • Teológia a filozofia – v tejto edícii sa snažíme ponúkať akademicky fundované a pritom aj pre bežného čitateľa zrozumiteľné práce popredných kresťanských teológov, ktorí stoja oboma nohami na zemi poctivého biblického bádania a pritom ďaleko prekračujú hranice vlastných cirkevných tradícií – takými sú pre nás John Stott, J.I. Packer, John Piper, N.T. Wright, Tim Keller, ale aj Daniel Pastirčák.
  • Biblia a jej štúdium – v súčasnosti sa sústreďujeme na dva strategické projekty:
  • Preklad populárnej The Message Bible od Eugena Petersona, z hovorovej angličtiny do súčasnej hovorovej slovenčiny. Našim prvým dielom je bilingválne vydanie Evanjelia podľa Lukáša a Skutkov.
  • Vytvorenie prvej slovenskej Študijnej Biblie. V úzkej spolupráci so Slovenskou biblickou spoločnosťou vydáme v roku 2015 komplexné dielo, ktoré bude zahŕňať: revidovaný text Ekumenického prekladu Biblie, viac ako 20.000 výkladových poznámok k jednotlivým veršom a častiam Biblie, úvodný článok ku každej biblickej knihe o autorstve a kultúrno-hostorickom pozadí a teologických dôrazoch danej knihy, množstvo prehľadných máp, tabuliek a náčrtov, nové krížové odkazy a konkordanciu..
  • Životné príbehy, romány a poézia

viac na www.porta.sk 

FaLang translation system by Faboba