Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Bol som rád, že pán, ktorí nás sprevádzal, dával otázky do publika a tiež hádanky, na ktoré sme niekedy vedeli a niekedy nevedeli odpovedať. Náš sprievodca bol zavalený otázkam, ale vždy nás vedel minimálne nasmerovať, kde sa dané informácie dozvieme. Zaujali ma aj vlajky popri oknách. Ku koncu návštevy sme riešili kvíz, ktorí sa mi zdal celkom zaujímavý. Naučil som sa napríklad veľa pamiatok z miest, ktoré som nepoznal alebo nevedel, kde sa nachádzajú. Páčila sa mi aj forma hry, keď pri obrázku mesta sa postupne odvíjal po písmenku názov tohoktorého mesta. Zaujímavý bol tiež kvíz, kde sme podľa textu mali hádať akým jazykom je to napísané. Bol som v skupine, ktorá vyhrala a myslím že sme si to zaslúžili. Páčilo sa mi tam aj preto, lebo keď sme vyhrali, uvedomil som si, že mám celkom dobré poznatky z geografie.

Čo som sa naučil

Myslím, že som si z návštevy EIC veľa odniesol. Viac som sa asi naučil z kvízov ako z prezentácie. Naučil som sa napríklad, že v Rade EU sa Malte rátajú 3 hlasy a nám 7. Naučil som sa aj rôzne pamiatky a to, kde sa nachádzajú. Naučil som sa ktoré štáty ešte nie sú v EÚ . Naučil som sa toho mnoho a dúfam že to len tak nezabudnem, lebo si myslim, že pri najbližšom cestovaní sa mi to bude hodiť. Bol som rád že som tam mohol byť, lebo som si to užil.

Osobne si myslím, že ten kto ešte nebol v Európskom informačnom centre, tak by tam mal rozhodne skočiť na obhliadku . Aj keď neostane na celú prezentáciu s hrami, už len priestory pôsobia dosť magicky.

Matej Havelka

8B

FaLang translation system by Faboba