Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Bol to náš deň. Bol to nemecko-španielsky deň. Bol plný hier, dobrého jedla, tanca, získavania nových informácii a dobrej nálady. Bol pripravovaný hlavne pre našich štvrtákov, ktorí sa určite neľahko rozhodujú, či si zvoliť nemčinu alebo španielčinu ako svoj druhý cudzí jazyk.

Počas niekoľkých hodín si štvrtáci a druhostupniari mohli prejsť stanovištia, ktoré oba jazyky a kultúru nemecky a španielsky hovoriacich krajín priblížili prostredníctvom hudby, tanca, chuti, obrázkov, kníh či hier. Zážitkovou formou sme sa snažili podčiarknuť to najzaujímavejšie z oboch bohatých kultúr. Nechýbalo chrumkavé tacos, horúce merengue v podaní krásnych a talentovaných tanečníc, medený aztécky kalendár, gumení medvedici Haribo, štipľavé omáčky, nadupaný hip-hop, čerstvé avokádové guacamole, výborná čokoláda, slávnostný mariachi mexický - klobúk “sombrero”, či typický klobúčik Tirolákov, španielske kastanety, maľovanie na tvár, či priateľský futbalový duel medzi hráčmi Nemecka a Španielska. Na workshopoch sme sa naučili hip-hop choreografiu, zatancovali sme si salsu, zaspomínali si na rozprávky, chytali sme ryby v umelých nádržiach, navrhli si vlastné modely šiat, s horúcou lyžicou prešli slalom pomedzi vlajočky krajín Latinskej Ameriky a nemeckých krajín.

Bol to rušný no istotne “iný” deň. Nebolo to o gramatike, slovíčkach, prekladoch, pravidlách, či frázach. Bolo to hlavne o prostredí, v ktorom sa oboma jazykmi hovorí a o “top” veciach z nich. 

Veríme, že ste sa zabavili a niečo nové naučili. Dúfame, že výhercovia krásnych batohov a milých maličkostí zužitkujú výhru pri svojom ďalšom štúdiu. Gratulujeme všetkým a tešíme sa z vášho záujmu o náš kvíz a takzvanú “cestu poznania”. A čo sa týka výberu medzi španielčinou a nemčinou, veríme, že nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek jazyk, váš výber neoľutujete a učenie sa vami vybraného jazyka vám prinesie radosť a veľa nových zážitkov. Fotky z tohto dňa si môžete pozrieť tu: https://goo.gl/photos/8araLDy6wJTHMHoLA

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus! Qué viva Espaňol!

Vaša Eva a Klaudia?

 

Výhercovia kvízu:

5.B Hanka Fančovičová

7.B Petra Hladíková

4.A Nasťa Popovičová

4.A Tamara Gajdošová

 

Futbalový zápas:

Nemecko : Španielsko

  7      :         1

GRATULUJEME VÝHERCOM!!!

Fußballteam GERMANY

SCHÜLER KLASSE SPIELER
 1. Ján Tvrdoň
7.B Marco REUS
 1. Viktor Stupka
7.A André SCHÜRRLE
 1. Tomáš Staroň
7.A Manuel NEUER
 1. Michal Varinský
6.B Philipp LAHM
 1. Filip Čajagi
6.B Mesut ÖZIL
 1. Jakub Stupka
6.B Mats HUMMELS
 1. Jack Ryan
7.A Jérôme Boateng

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El Equipo SPAIN

 

EL ALUMNO LA CLASE EL JUGADOR FAMOSO
 1. Paťo Borčin
7.B Gerard Piqué
 1. Bruno Martini
7.B Lionel Messi (ARG)
 1. Marek Petrinec
7.B Busquets
 1. Ady Žižka
7.B Xabi Alonso
 1. Kryštof Čierňava
7.B Sergio Ramos
 1. Matej Murín
7.B Fernando Torres
 1. Samo Synek
6.B Neymar (BRA)

 

FaLang translation system by Faboba