Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

 

Milí rodičia,

dávame Vám do pozornosti Matematickú súťaž "Genius Logicus"...

 

Zapojiť sa môžu deti veľmi jednoducho prostredníctvom koordinátora  – Vierka Hašková (2.B) ktorý vyplní prihlášku "on-line" na našej stránke do 30.10.2011. Je potrebné zaplatiť stanovený poplatok (viď nižšie) podľa toho, akým spôsobom sa chcú do súťaže zapojiť.

Kto má záujem, prosím nahláste mi mená detí spolu s poplatkom do 28.10.2011.                                                                                

 Môžete si vybrať z nasledujúcich troch spôsobov:

 

1. "A"- obdržíš 20-30 úloh (v závislosti od kategórie) s náročnosťou od 1 do 5 bodov. Na ich riešenie budeš mať približne 6 týždňov od novembra do januára (presný termín bude uvedený v pokynoch k úlohám). Potom nám zašleš vyplnené tlačivo s odpoveďami - "odpovedník". My ho v čo najkratšom možnom čase vyhodnotíme a zaradíme ťa podľa výsledku do niektorého z piatich pásiem. V prípade, že uspeješ a dostaneš sa do najvyššieho pásma ako "vynikajúci riešiteľ", získaš medzinárodný certifikát ! Ostatní súťažiaci dostanú národný certifikát s uvedením pásma, v ktorom sa umiestnili.

 

2. "B" - obdržíš 10 úloh, na riešenie ktorých budeš mať cca 70 minút. Náročnosť úloh je bodovaná od 1 do 5 bodov, ale v skutočnosti sú úlohy trochu zľahčené oproti spôsobu "A" tak, aby sa dali stihnúť riešiť v stanovenom časovom limite.

Samotné riešenie úloh bude prebiehať v rovnakom termíne na všetkých zapojených školách v marci - apríli pod dohľadom koordinátora v prítomnosti iných súťažiacich (podobne ako školská písomná práca) a s meraním času tak, aby sa zaistilo bodové rozlíšenie a určenie poradia pri výbere víťazov.

Spôsobom "B" sa môžeš zapojiť bez ohľadu na to, či súťažíš spôsobom "A". Najlepší súťažiaci v každej kategórii získajú medzinárodný certifikát (!) s uvedením miesta, na akom sa umiestnili v konkurencii 16 krajín ! 24 najlepších získa finančné odmeny (pozri nižšie !) Ostatní súťažiaci získajú národný certifikát s vyznačením pásma, v ktorom sa umiestnili

O finančné odmeny v každej kategórii budú súťažiaci bojovať na medzinárodných majstrovstvách, na ktoré postúpia z každej krajiny iba tí, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach v kategórii. 

3. kombinovane "A" + "B"- znamená to, že sa zapojíš obidvoma vyššie uvedenými spôsobmi súčasne (čo umožňujú aj termíny konania jednotlivých súťaží - súťaž "A" od 10. do 12. mesiaca, súťaž "B" - 3. mesiac 2008), čím značne ušetríš na poplatkoch (viď nižšie) a máš zároveň možnosť získať certifikát v súťaži "A" a certifikát a finančnú výhru v súťaži "B" !

 

Nakoľko súťaž "A" aj súťaž "B" majú svoje výhody, odporúčame Ti využiť práve kombinovanú variantu "A+B", pri ktorej sa najprv oboznámiš s časovo náročnejšími úlohami v korešpondenčnej súťaži "A", pochopíš princíp ich riešenia a tým pádom môžeš následne lepšie zabodovať v súťaži s meraním času "B", ktorá je už obmedzená časom na riešenie úloh. Zo skúseností vieme, že tí, ktorí už podobnú úlohu riešili v súťaži "A", budú mať značnú časovú výhodu v súťaži "B". (úlohy v súťaži s meraním času "B" nie sú identické s tými, ktoré sú v korešpondenčnej súťaži "A" - niektoré však majú rovnakú podstatu).

 

Táto súťaž Ti ako jediná umožňuje v takom veľkom rozsahu súťažiť na medzinárodnej úrovni spolu s tisíckami iných súťažiacich, bez absolvovania vyraďovacích kôl, v pohodlí vlastnej školy alebo škôl v blízkom okolí a zároveň si objektívne porovnať svoje schopnosti v medzinárodnej konkurencii rovesníkov.

 

Každý súťažiaci bude hodnotený v rámci školy a štátu, v ktorom žije a najlepší súťažiaci z každej kategórie aj v rámci všetkých zapojených krajín!

Podrobnejšie detaily spôsobu hodnotenia úloh a taktiež termíny uzávierok na zaslanie odpovedníkov obdržíš prostredníctvom koordinátora spolu so súťažnými zadaniami.

Poplatky

on-line súťaž

2,90EUR

klasická súťaž

3,50 EUR

 

 

Kategórie súťažiacich

 

BENJAMÍNKOVIA - ´06´ - 7-roční-do tejto kategórie sa môžu zapojiť všetci tí, ktorí k 1.9. ešte nemajú 8 rokov.

NAJMLADŠÍ ŽIACI - ´05´ -8, 9 -roční-do tejto kategórie sa môžu zapojiť všetci tí, ktorí k 1.9. ešte nemajú 10 rokov. V prípade záujmu sa do tejto kategórie môžu prihlásiť aj 7-roční žiaci (podľa uváženia koordinátora).

MLADŠÍ ŽIACI -´04´- 10,11-ročni-do tejto kategórie sa môžu zapojiť všetci tí, ktorí k 1.9. ešte nemajú 12 rokov.

 

Súťažiaci z nižšej kategórie môže súťažiť vo vyššej kategórii, ale nie naopak.

 

Ďalšie informácie, ako aj presné pokyny nájdete na  

http://www.geniuslogicus.eu/sutaze-pre-skoly/0045/

                        

 

 

Prajem pekné dni,    

 

Vierka Hašková.

Tento obsah bol uzamknutý. Nie je možné pridávať ďalšie komentáre.

FaLang translation system by Faboba