V bratislavskej župe nakoniec zvíťazil zdravý rozum a o počtoch prvákov na stredných školách v roku 2014/2015 budú rozhodovať zriaďovatelia, a nie úradníci smernými číslami.. Naše gymnázium teda bude môcť ponúknuť toľko miest pre budúcich prvákov, koľko si naplánuje. Milí rodičia, študenti, učitelia, ďakujeme Vám všetkým za podporu!

Schválená Stratégia rozvoja vzdelávania v stredných školách v Bratislavskom kraji na roky 2013 - 2018 obsahuje dôležitý záväzok samosprávneho kraja rešpektovať pri príprave VZN požiadavky zriaďovateľov. Župa sa teda v stratégii zaviazala, že pri určovaní počtov 1. tried v jednotlivých školách bude rešpektovať možnosť rodiča slobodne si vybrať, do ktorej školy bude chcieť prihlásiť svoje dieťa.
Naša diskusia však bude pokračovať až do 20. septembra, keď budú poslanci rokovať o konkrétnych školách a počte prvákov, ktoré budú môcť v školskom roku 2014/2015 prijať. Dúfam, že budete s nami aj naďalej. Naše poďakovanie patrí aj našim partnerom v tomto rokovaní - Márii Smrekovej z 1. súkromného gymnázia, Jánovi Horeckému zo Združenia katolíckych škôl Slovenska a Saskii Repčíkovej za Asociáciu súkromných škôl a školských zariadení Slovenska.

Dušan Jaura

Daniel Bútora

 

FaLang translation system by Faboba