Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Ak ste fyzická osoba podávajúca daňové priznanie

 

Identifikačné údaje, ktoré potrebujete:
názov:
Cirkevná základná škola Narnia
sídlo:
Beňadická 38, 851 06 Bratislava
právna forma:
Účelové zariadenie cirkvi
IČO:
30809193

Číslo účtu školy  nepotrebujete. Vy platíte celú daň daňovému úradu, ktorý následne zasiela vami poukázané 2% prijímateľovi.

Dôležité termíny:
Najneskôr do 31. marca 2014 doručte vášmu príslušnému daňovému úradu riadne vyplnené daňové priznanie. K tomuto dátumu aj zaplaťte daň z príjmov. Daňový úrad, po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok, má 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali v prospech CZŠ Narnia.

Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo.

Postup krokov:
Dve percentá z dane nám môžete poukázať, ak podávate daňové priznanie v roku 2014 k dani z príjmov za rok 2013, zaplatili ste daň a nemáte nedoplatok na dani ani za predchádzajúce obdobia.

V daňovom priznaní pre fyzické osoby za rok 2013 - typ A - sú uvedené kolónky na poukázanie 2% – VIII. Oddiel – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Ak podávate daňové priznanie pre fyzické osoby – typ B, potom venujte pozornosť XII. Oddielu – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona. Vypočítajte si vaše 2% z dane. To je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech CZŠ Narnia. Poukázať môžete aj menej ako 2%, minimálne to však musí byť 3,32 eura.

.

FaLang translation system by Faboba