Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vážení rodičia, milí priatelia,

 

od pondelka 26.11.2012 budú na Slovensku opäť štrajkovať mnohé školy. Požiadavky učiteľov na navýšenie miezd a celkových financií pre školy pokladáme za plne oprávnené, a vážne sme zvažovali 1-dňové zapojenie sa do štrajku ako znak solidarity. Toto zapojenie sme zvažovali napriek tomu, že prostredia školských odborov v nedávnej minulosti zaznievali požiadavky na zníženie či dokonca pozastavenie financovania cirkevných a súkromných škôl; súčasné požiadavky organizátorov štrajku sa týkajú zvýšenia miezd pre všetkých učiteľov.

 

Po dlhom a serióznom zvažovaní sme sa rozhodli nezapojiť sa priamo do štrajku; túto možnosť samozrejme budú mať naši učitelia, a my budeme plne rešpektovať, ak ju využijú.

 

Chceme sa však plnou silou zapojiť do Petície za spravodlivé, hospodárne a nediskriminačné financovanie slovenského školstva, ktorú iniciovali rodičia a aktivisti z cirkevných a súkromných škôl, za podpory Asociácie súkromných škôl a školských zariadení, Komory učiteľov, Združenia katolíckych škôl, Zduženia občanov miest a obcí Slovenska, Iniciatívy rodičov za dobré školy a Komisie pre katechizáciu a školstvo pri Konferencii biskupov Slovenska. Ciele Petície sledujú ako záujmy všetkých škôl a učiteľov, vrátane navýšenia miezd, tak aj špecificky záujmy cirkevných a súkromných škôl, aby sa predišlo ich diskriminácii, ktorá vážne hrozí od roku 2013.


Budeme veľmi radi, ak aj Vy vo svojom okolí či na sociálnych sieťach skúsite pre Petíciu zozbierať čo najviac podpisov - na to, aby sa vecou znova zaoberal parlament, potrebujeme 100 tisíc podpisov. Dokumenty k Petícii ako aj petičný hárok je uvedený nižšie, a bude k dispozícii aj na recepcii školy. Ak sa Vám podarí zozbierať podpisy na petičný hárok, pošlite prosím petíciu po svojich deťoch do školy.

Vopred ďakujeme za pomoc a podporu.

 

S pozdravom


Daniel Bútora, manažér škôl

Rado Jančula, riaditeľ CZŠ Narnia

Dušan Jaura, riaditeľ BilGym

 

PETICIA_SKOLSTVO_TEXT.pdf.pdf

PETICIA_SKOLSTVO_HAROK.pdf.pdf

300_slov_k_Peticii_-_Vyhlasenie_peticneho_vyboru_edit.docx.pdf

Vyhlsenie_k_trajku_na_26_11_2012.pdf.pdf

Tento obsah bol uzamknutý. Nie je možné pridávať ďalšie komentáre.

FaLang translation system by Faboba