Prihlásiť

Prihlásenie k vášmu kontu

Uživateľ *
Heslo *
Pamätaj si ma

Aj tento rok pokračujeme s deťmi v debatách na tému „sme ľudia rôzni“. Do  našej čajovne zavítal paralympionik,pán Janko Riapoš. Jeho životný príbeh nás prinútil zamyslieť sa nad tým, či sme dostatočne vnímaví k ľuďom, ktorí našu pomoc potrebujú. A čo môžeme urobiť jeden pre druhého.

 

Piataci o hosťovi napísali:

 

Konečne prišiel niekto významnejší, niekto, kto sa dostal až na olympiádu! 

Ady

 

Je to super muž! To, že nemôže hýbať nohami, ho neodradilo od života. Obdivujem jeho zápal, dostal sa až na post svetovej jednotky. A našiel svoju „jednotku“ – Pána Boha. 

Oliver

 

Bolo super držať v ruke jeho medaily. Páčili sa mi tiež videá z olympiády. Pán Riapoš je veľmi nadaný človek. Mnohých inšpiroval v tom, že aj človek na vozíku vie vyhrávať a to aj nad svojím osudom. Stal sa našim slovenským hrdinom na paralympiáde v Londýne.

Adrián

 

Ďakujeme za Vašu návštevu i za Vašu prezentáciu. Bolo to veľmi zaujímavé. Naučili sme sa od Vás, že aj keď má človek v živote nejaké obmedzenia, môžu sa mu splniť sny. Váš príbeh bol dojímavý. Aj keď ste to mali ťažké, nevzdali ste sa. Ste pre nás veľkým vzorom.

Marínka, Dianka, Ninka, Lucy, Lucka

 

Ja som mal nejaký čas nohu len v ortéze a bolo ťažké to vydržať. No Vy ste nestratili nádej, pracovali ste na sebe. Zaujalo ma to, o čom ste hovorili. Poučil som sa, že nejaké veci netreba podceňovať, napríklad v aute sa treba pripútať.

Kubo

 

Cítil som sa veľmi dobre, keď ste si so mnou zahrali ping-pong do 11 bodov. Bolo fascinujúce hrať v desiatich rokoch so svetovou jednotkou. Toto bol môj najväčší zážitok, aký som kedy zažil. Ďakujem!

Rudolf

 

Fotografie z openingu s pánom Riapošom nájdete TU.

 

Na hodinách občianskej náuky sme sa tiež s piatakmi skúšali vcítiť sa do človeka, ktorý má nejaké obmedzenia. Bola to zaujímavá skúsenosť. 

Fotografie z týchto hodín nájdete TU.

 

Viera Hojnošová

 

Tento obsah bol uzamknutý. Nie je možné pridávať ďalšie komentáre.

FaLang translation system by Faboba